O firmalar Açıklandı

Koronadan kaynaklı fiyatlarda fahiş artırım yapan işletmeler Rekabet Kurumu tarafından ifşa edildi.

O firmalar Açıklandı
O firmalar Açıklandı KAAN UYGAR kaanuygar@yaringazetesi.ne

Salgın zamanlarında vatandaşların temel ihtiyaç malzemeleri almak için gittikleri market ve bazı mağazalarda ki fiyat artışları bir çok medya kuruluşunda kamuoyuna yansımıştı. Bu görüntüler sonra devletin radarına giren bazı kurum ve kuruluşlar izleme altına alındı.  Yapılan incelemeler doğrultusunda Rekabetin korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettikleri gerecekcesiyle 29 işletme hakkında soruşturma başlatıldı.

Rekabet kurumunun kendi resmi websitesinden de yayınladığı 4054 sayılı kanunu ihlal eden ve haklarında soruşturma başlatılan firmaların listesi;  

"A.S Watson Güzellik ve Bakım Ürünleri Tic. AŞ, Banvit Bandırma Vitaminli Yem San. AŞ, BİM Birleşik Mağazalar AŞ, Beypi Beypazarı Tar. Ür. Paz. San. Tic. AŞ, CarrefourSA Carrefour Sabancı Ticaret Merkezi AŞ, Colgate-Palmolive Temizlik Ürün. San. ve Tic. AŞ, Çağrı Gıda Temizlik Maddeleri İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Dalan Kimya End. AŞ, Dentavit Sağlık Ürünleri Tic. Ltd. Şti, Eczacıbaşı Tüketim Ürün. San. ve Tic. AŞ, Evpaş Evyap Paz. ve Tic. AŞ, Gratis İç ve Dış Tic. AŞ, Johnson and Johnson Sıhhi Malzeme San. ve Tic. Ltd. Şti, Karizma Beşler Et Gıda Sanayi ve Tic. AŞ, Katmer Un İrmik San. ve Tic. AŞ, Küçükbay Yağ ve Deterjan Sanayi AŞ, Migros Ticaret A.Ş, Metro Grosmarket Bakırköy Alışveriş Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., Nestle Waters Gıda ve Meşrubat San. ve Tic. AŞ, Nivea Beiersdorf Kozmetik San. ve Tic. AŞ, Procter ile Gamble Tüketim Malları San. AŞ, Savola Gıda ve San. Tic. AŞ, Söke Değirmencilik San. ve Tic. AŞ, Şok Marketler Ticaret AŞ, Türk Henkel Kimya San. ve Tic. AŞ, Unilever Sanayi ve Ticaret Türk AŞ, Yeni Çağdaş İhtiyaç ve Gıda Maddeleri İnş. Tic. Ltd. Şti., Yeni Mağazacılık AŞ, Yunus Market İşletmeleri Ticaret AŞ."

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500