Binlerce Erzak Dağıtılıyor

Kartal’da Belediye tarafından ihtiyaç sahiplerine 20 bin Ramazan kolisi dağıtılacak.

Binlerce Erzak Dağıtılıyor
Binlerce Erzak Dağıtılıyor AYLİN GÖKDER aylin@yaringazetesi.net

Kartal Belediyesi ilçedeki vatandaşlardan gelen bağışlar ve belediye’nin imkanları ile Ramazanda ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için Ramazan kolileri hazırladı. Toplamda 20 bin adet olan bu erzak kolileri belediye ekipleri tarafından her gün ihtiyaç sahiplerinin evlerine kadar götürülüyor. Aynı an da ekipler 65 yaş üstü vatandaşlara da dezenfektan ve maske ulaştırıyor.

Belediye’ye gelen talepler ekipler tarafından değerlendiriliyor ihtiyaç listeleri hazırlanıyor ve hazırlan ürünler yine belediye’nin farklı departmanında ki ekipler tarafından yola çıkarılıyor. Kartal’daki fırıncılardan gelen 400 ekmeği de Ramazan kolileri ile birlikte ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyor. Kolilerin verildiği adresteki vatandaşların 65 yaş üstünde olmaları halinde kolilerin yanına en az 2 adet ekmek ekleniyor. 

Belediye başkanı bu yıl Ramazan Ayı ile yaptıkları bütün etkinleri iptal ettiklerini fakat meydanlarda olmasa da evlerde birlik ve beraberlik buluşmalarını sağlayacaklarını söyleyerek Kartal Belediyesi olarak Ramazan Ayında da 7 gün 24 saat görev başındayız. İçerisinde temel gıda malzemelerinin olduğu yardım kolilerini  tespit ettiğimiz ve bize başvuran ihtiyaç sahibi komşularımıza  ulaştırıyoruz. Koronavirüs tedbir ve hizmetleri kapsamında Ramazan Ayı boyunca da komşularımızın yanında olmaya, dayanışma ruhu ile mücadele etmeye devam ederken tüm  komşularımızın, mübarek Ramazan Ayını kutlar, tutulan oruçların Allah katında kabul olmasını dilerim”dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500