Korona Tenisi Fena Vurdu

Covid-19 sonrası spor dünyasında bütün faaliyetler iptal edildi. Tenis için ne olacağı ise belirsiz.

Korona Tenisi Fena Vurdu
Korona Tenisi Fena Vurdu MUSTAFA DİNÇKÖK mustafa@yaringazetesi.net

Corona virüsü sporu her alanda etkiledi. Dünyadaki bütün spor etkinlikleri iptal edilirken tenis’de en çok etkilenen spor kollarından biri oldu.  Koronavirüs salgını ile Temmuz ayının ikinci haftasına kadar bütün turnavalar ertelendi. Tenis turnuvalarında dünya savaşları sonrası ilk defa çim sezonu oynanmadı.

Tenis geneli itibariyle turnavalar üzerinden oynana bir spor. Takvimler oynanacak turnuvalara göre ayarlanır. Belli başlı turnavalar tarihlerini ileri tarihlere ötelediler. Roland Garros yönetimi turnuvalarını Eylül sonuna ertelediklerini duyrudu. Bunun üzerine tenis birliklerinden bu ertelemenin doğru olmadığını söyleyen açıklamalar geldi. Hatta bazı otoriteler Eylül sonuna erteleme kararının yeterli olmayacağı turnuvaların komple iptal edilebileceği bildirildi. İptal konusu tüm tenis seferleri şoke ederken tenis otoriteleri ise  bu ortamda bir turnuva düşünmektense 2021'de çok daha iyi bir ortamla dönmek istediklerini söylüyor.  

Merak edilen konunun 2020 yılında tenis turnuvalarının olup olmayacağı konusu. Çoğunluk, 13 Temmuz'dan sonra Hamburg, Bastad, Bükreş ve Lozan'da turnuvaların başlayabileceğine inanmıyor. Olimpiyatlar hali hazırda ertelendi, Ağustos'ta Kanada'daki turnuvalar da ertelenebilir.

Eğer hayat normale dönebilirse WTA Kasım ayından sonra turnuva takvimine dönmeyi planlıyor.

2006 Wimbledon şampiyonu Amelie Mauresmo ise belki de en gerçek sonucu söylüyor: "Aşı yok, tenis de yok"

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500