Kobiler Kosgeb Boçlarını Ödemeyecek

Kobiler pandemi'den kaynaklı bir darboğaz içerisinde. Bankalar kredi vermediği gibi normalde almamaları gereken kredileri de tahsil etmeye çalışıyor

Kobiler Kosgeb Boçlarını Ödemeyecek
Kobiler Kosgeb Boçlarını Ödemeyecek CEREN TOKER ceren@yaringazetesi.net

Yaşanan korona salgınından kaynaklı ekonomik daralma için bazı ek tedbirler alınmıştı. Bu tedbirler kapsamında KOSGEB’de kredi borçlarını 3 ay ertelediğini açıklamıştı. Fakat bazı bankaların kobilerden hala kredi borçlarını tahsil etmeye çalıştıkları iddia ediliyor. Yine bazı özel bankaların şirketlerin banka hesaplarından otomatik olarak kredi taksit tutarı kadar tahsilatları çektiği belirtiliyor.

Bir ulusal Gazeteye verdiği röportajda KOBİ’lerin, KOSGEB destekli kredi borçlarına 3 ay erteleme sağladıklarını bildiren Cevahir Uzkurt “KOBİ’lerimiz bazı bankaların halen kredi taksitlerinin ödenmesini talep ettiğini, hatta hesaplarından otomatik olarak taksit tutarlarının da tahsil edildiğine dair birtakım bilgiler aktardılar. KOBİ’lerimiz bu kapsamdaki ödemelerini yapmasınlar. Söz konusu ertelemeye ilişkin maliyet tamamen KOSGEB tarafından karşılanacak” dedi. Konunun muhattabı KOSGEB Başkanı Cevahir Uzkurt yaşanan bu sıkıntının erteleme konusuyla ilgili bilgilerin henüz bazı şubelere ulaşamamış olabileceğin kaynaklı olduğunu söyledi. Uzkurt yaşanan bu dönemde alınan bu tedbirlerin sayın Cumhurbaşkanı ve bakan tarafın alındığını devletin bu ertelemeden kaynaklı olası maliyeti karşılayacağını belirtti. Uzkurt kobilerin bu ertelemeden kaynaklı olarak Kosgeb kredi taksitlerini ödememelerini tavsiye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500