Kadın Emeğini Değerlendirme Kooperatifinden Kaymakam Dallı'yı Ziyaret Etti

Maltepe'de yeni kurulan Kadın Emeğini Değerlendirme Kooperatifi yönetim kurulu üyeleri, Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı'yı makamında ziyaret etti.

Kadın Emeğini Değerlendirme Kooperatifinden Kaymakam Dallı'yı Ziyaret Etti
Kadın Emeğini Değerlendirme Kooperatifinden Kaymakam Dallı'yı Ziyaret Etti admin
Kooperatif üyeleri ile birlikte Maltepe Kaymakamı Meftun Dallı’yı ziyaret ettiklerini belirten dernek başkanı Narin Kaksa, dernek çalışmaları hakkında bilgi verdiklerini ifade etti. Yeni kurulan bir dernek olduklarını belirten Kaksa, ‘Kooperatifin kuruluş amacının her anlamda üretici olan kadınlarımızın el emekleri ile ürettikleri ürünleri değerlendirerek aile bütçelerine katkı sağlamalarına vesile olmak. Ayrıca yöresel ürünlerimizin üretilip tanıtılarak gelecek nesillere aktarmak. Biz Kadınlar, el becerilerimizle bir takım ürünler üretiyorduk. Yaptığımız bu faaliyeti kurumsal bir yapıya döndürmeyi arzuluyorduk, bu anlamda çok sayıda kadınımızın ürettiklerini paraya çevirme noktasında yaşanan sıkıntıları gidermek amacıyla 8 girişimci kadınımızla bu kooperatifi kurduk’  diye ifade etti.

Kaymakam Meftun Dallı, ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek, kaymakamlık olarak her zaman desteğe hazır olduklarını belirtti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500