Korkusu Yetti ! Herkes Marketlere Hücum Etti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın dün gece Türkiye'de ilk defa Covid19 virüsüne yakalanmış bir insan tespit edildiğini açıklaması kamuoyunda tedirginlik yarattı.

Korkusu Yetti ! Herkes Marketlere Hücum Etti
Korkusu Yetti ! Herkes Marketlere Hücum Etti admin

Dün gece 01:00 sularında acil bir basın toplantısı düzenleyen sağlık bakanı Fahrettin Koca Türkiye'de ilk korona vakasının teşhis edildiğini söylerek hastanın gözlem altına aldınığın belirtmişti. Yapılan bu açıklamanın etkisi sabah saatlerinden beri İstanbul'da hissedilmeye başlandı. İlk gözlem işe gitmek için yollara düşen İstanbullularda görmeye alışık olmadığımız derecede maske takan vatandaşlara rastlandı.

İnsanlar Marketlere Akın Etti

Öğlen saatlerinden itibaren İstanbul'daki farklı ilçelerdeki marketlere giden vatandaşlar tuvalet kağıdı, kolonya, dezenfektan, çamaşır suyu, makarna, pirinç gibi temel ihtiyaç kalemlerini almaya başladı. Çok kısa sürede reyonlar boşaldı.

Tüketiciler Zor Durumda kalmayacak

Gıda perakendesinin öncü kuruluşu Gıda Perakendecileri Derneği, Yeni Korona Virüs vakası açıklaması ardından, tüketicilere ürün ve hizmet tedariğinde bir sıkıntı öngörülmediğini, gerek ürün stokları gerekse personel olarak sektörün önceden tedbirlerini alarak hazır olduğunu dile getirdi. Tüketici ihtiyaçlarının karşılanması aşamasında bir kesinti beklemediklerini belirten Galip Aykaç, “Bu gibi dönemlerde özellikle temel ihtiyaç maddelerine talebin hızlıca arttığı eğilimini göz önünde bulundurarak, önceden özellikle kişisel bakım ve hijyen kategorilerinde, kolonya, ıslak mendil, el sabunu gibi ürünler ile temel ihtiyaç maddesi olan su, süt, un, yağ, şeker, makarna ve bakliyat ürünleri, bebek bezi, bebek maması gibi ürünlerde stoklarımızı bir miktar artırma yoluna gittik. Bu sayede tüketicimizi hiçbir şekilde zor durumda bırakmayacağız. Bu aşamada vatandaşlarımızdan, ihtiyaçlarından çok daha fazla miktarda alışveriş yapmaktan kaçınmalarını, özellikle tavsiye ediyoruz. Bir kişinin yapacağı ihtiyaç fazlası alışveriş diğer bir kişinin esas ihtiyacının karşılanmasında sıkıntı oluşturacaktır. Bu hususta özellikle hassasiyet bekliyoruz.” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dikkat! Sizde Korsan Taksi Muamelesi Görebilirsiniz
Dikkat! Sizde Korsan Taksi Muamelesi Görebilirsiniz
Kartal Belediyesi’nin Dezenfekte Çalışmaları Marketlerde Devam Etti
Kartal Belediyesi’nin Dezenfekte Çalışmaları Marketlerde Devam Etti