Kartal Ataşehir ve Başakşehir'de Arsalar Satışa Çıktı

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO tarafından, İstanbul’da bulunan toplamda yaklaşık 68 bin metrekare yüzölçümlü 7 adet arsa dün ihale yöntemi ile satışa sunuldu.

Kartal Ataşehir ve Başakşehir'de Arsalar Satışa Çıktı
Kartal Ataşehir ve Başakşehir'de Arsalar Satışa Çıktı info@yaringazetesi.net

Emlak Konut GYO'nun portföyünde yer alan ve İstanbul'da bulunan toplamda yaklaşık 68 bin metrekare yüzölçümlü 7 adet arsa dün ihale yöntemi ile satışa sunuldu. Türkiye'nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut GYO, yılın ilk arsa satış ihalesini gerçekleştirdi. İstanbul'daki Ataşehir, Kartal ve Başakşehir'deki farklı ölçülerde toplamda 85 bin 917 metrekare büyüklüğe ulaşan 12 arsasını toplam 256 milyon 750 bin lira muhammen bedelle satışa sunulacağı ilan edilmişti. Ancak Emlak Konut GYO Kartal'da yer alan 5 arsanın satışını geri çekti. Şehrin en değerli bölgelerinde konumlanan arsalarla muhammen bedellerinin üzerinde ilgi gördü.

Emlak Konut GYO'nun ihale öncesi geri çektiği Kartal'da yer alan arsalarla ilgili daha sonra ihaleye çıkılacak. Dün yapılan ihalede ise 3 adet taşınmaza teklif geldi. Ataşehir ve Başakşehir'deki 3 arazi için toplamda KDV hariç 205 milyon 110 bin lira teklif verildi. Teklifleri veren firmaların ise farklı farklı oldukları bildirildi.

İkitelli 2. Etap ihalesinde rakamlar konuştu

Geçen hafta gerçekleştirilen Emlak Konut İstanbul Başakşehir İkitelli 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin ikinci oturumu dün 6 Ocak Pazartesi günü gerçekleştirildi. Emsale esas inşaat alanı toplam 95 bin 2112 metrekare büyüklüğe sahip olan arsa için teklifler ard arda geldi. Geçen hafta gerçekleşen birinci oturumda İzka İnşaat -Konuklu İnşaat İş Ortaklığı, Makro İnşaat - Akyapı İnşaat Ortaklığı - İntaya İntes İnşaat, Yeni Fidan İnşaat - Kayasan Yapı İnşaat Ortaklığı - İntek Konut İnşaat - Som Plus Yapı İnşaat -.Nurgroup Ziraat İnşaat Ortaklığı ve  Fuzul Yapı İnşaat Pazarlama A.Ş. katılırken, önceki günkü oturumda arsa satışı karşılığı satış toplam geliri yönüyle en yüksek teklif 1 milyar 690 milyon lira ile İntek Konut –Som Plus Yapı – Nur Group iş ortaklarından geldi. İş ortaklarının Emlak Konut GYO'ya arsa satışı karşılığı şirket payı gelir oranı teklifi ise yüzde 37 oldu. Emlak Konut GYO, tekliflerin değerlendirme aşamasında olduğunu açıkladı.

1578474298-bdf96e

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uğur Mumcu Maltepe’de “Kırılan Canlar” etkinliğiyle anıldı
Uğur Mumcu Maltepe’de “Kırılan Canlar” etkinliğiyle anıldı
İstanbul'da Bir Deprem Daha
İstanbul'da Bir Deprem Daha