YIlbaşını Dışarıda Geçirecekler, İşte İBB'nin Yılbaşı Hazırlığı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), yılbaşı için Ortaköy’de görkemli bir havai fişek gösterisi yapmaya hazırlanıyor. Ortaköy’de deniz yüzeyine kurulacak platformda saatler 24.00’ü gösterdiğinde başlayacak gösteri ile yurttaşlar yeni yıla hep birlikte girmenin heyecanını yaşayacak.

YIlbaşını Dışarıda Geçirecekler, İşte İBB'nin Yılbaşı Hazırlığı
YIlbaşını Dışarıda Geçirecekler, İşte İBB'nin Yılbaşı Hazırlığı info@yaringazetesi.net

2020'ye saatler kala, İstanbul Büyükşehir Belediyesi de yeni yıl hazırlıklarını tamamladı. Yeni yıla sokakta girmek isteyen İstanbullular için mega kentin tüm meydanları rengarenk ışıklandırıldı. Yeni yılı sokaklarda karşılayacak İstanbullular için Ortaköy’de deniz yüzeyine platform kurulacak, görkemli bir havai fişek gösterisi düzenlenecek.

İBB’nin yılbaşlarında Ortaköy’de daha önce havai fişek gösterisi yapmadığının aktarıldığı açıklamada, sadece bir kez Taksim’de 2005 yılında havai fişek gösterisi yapıldığı ayrıca, Boğaz’da Cumhuriyet Bayramı, İstanbul’un Fethi gibi günlerde havai fişek gösterisi yapıldığı belirtildi.

HAVAİ FİŞEK İHALE KAPSAMINDA

Öte yandan, İBB Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nce 16 Aralık 2019 tarihinde “İstanbul Büyükşehir Belediyesince Gerçekleştirilecek Muhtelif Organizasyonlar İle Tanıtım-Duyuru Çalışmaları ve Baskılı İşlerin Hizmet Alımı İşi” kapsamında açılan ihalede havai fişek gösterileri de yer alıyor. Ancak ihalenin sonucu henüz açıklanmadı.

İBB’NİN YILBAŞI ÖNLEMLERİ

İBB yılbaşı için ek önlemler aldı. İBB yeni yıl kapsamında Taksim Cumhuriyet Meydanı, İstiklal Caddesi ve Dolmabahçe’yi ışıklandırdı. Yılbaşı önlemleri kapsamında AKOM'da da kriz merkezi kurulacak. İtfaiye, zabıta, İGDAŞ, İSKİ gibi kurumlar herhangi bir olumsuzluğa karşı teyakkuzda olacak. Yeni yıl gecesi güvenlik önlemleri de artırıldı. Emniyet ve jandarma ekipleri görev yapacak. İstanbul’da 8'i hava ve deniz aracı olmak üzere bin 853 motorize ekip, 60 bin 716 personel ve 650 detektör köpeği görev başında olacak

kartal escort
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Uğur Mumcu Maltepe’de “Kırılan Canlar” etkinliğiyle anıldı
Uğur Mumcu Maltepe’de “Kırılan Canlar” etkinliğiyle anıldı
İstanbul'da Bir Deprem Daha
İstanbul'da Bir Deprem Daha