İstanbul'da metro ve İETT seferlerine yılbaşı ayarı

İstanbulluların rahat bir yılbaşı geçirmesi için İBB birtakım önlemler aldı. Yılbaşı gecesinde İETT 17 hatta 672 ek sefer yapacak, 6 metro hattı da gece seferleri yapacak.

 İstanbul'da metro ve İETT seferlerine yılbaşı ayarı
 İstanbul'da metro ve İETT seferlerine yılbaşı ayarı info@yaringazetesi.net

İstanbullular yeni yılı beklerken, kurumlar da vatandaşların mağdur olmaması için birtakım önlemler aldı. Bu doğrultuda  Metro İstanbul bünyesinde yer alan 6 metro hattında 31 Aralık'ı, 1 Ocak'a bağlayan gece "Gece Metrosu" seferleri yapılacak. Ayrıca İETT tarafından yılbaşı gecesi 22:00-06:00 saatleri arasında 17 hatta, 125 araç ile 672 ek sefer düzenlenecek. 

Yeni yıl gecesinde, kutlama ve gösterilerin merkezi Ortaköy sahili olacak. Deniz yüzeyine kurulacak platformda saat gece 24.00'ü gösterdiğinde başlayacak havai fişek gösterisi ile vatandaşlar yeni yıla hep birlikte girecek.

AKOM GÖREV BAŞINDA

İstanbulluların yeni yıla huzurla girebilmeleri için İBB'nin birçok birimi mesai yapacak. AKOM, yılbaşı gecesi için özel tedbirler aldı.

Bu kapsamda İtfaiye, Zabıta, İGDAŞ, İSKİ, İETT, METRO İSTANBUL, Atık Yönetimi Müdürlüğü, Yol Bakım ve Altyapı, İşletmeler Müdürlüğü, Trafik Müdürlüğü ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden personel AKOM merkezinde görev başında olacak.

672 EK İETT SEFERİ

İETT tarafından yılbaşı gecesi 22:00-06:00 saatleri arasında 17 hatta, 125 araç ile 672 ek sefer düzenlenecek. 24 saat esaslı çalışan metrobüs hattında da yılbaşı gecesi için ek seferler konuldu. 1 Ocak günü ise seferler pazar günü uygulanan sefer planına göre yapılacak.

İstanbulluların güvenli bir şekilde evlerine ulaşması için İstanbul'un merkezi noktalarına ulaşımda ek seferler konuldu. Vatandaşlar, ek sefer yapacak otobüs hatları ve diğer hatların sefer saatlerine ilişkin detaylı bilgileri "www.iett.istanbul" internet adresinden veya "MOBİETT" uygulamasından da ulaşabilecek.

6 METRO HATTI "GECE METROSU" SEFERLERİ YAPACAK

Yılbaşı gecesi İstanbulluların ulaşım sorunu yaşamaması için Metro İstanbul bünyesinde yer alan 6 metro hattında 31 Aralık'ı, 1 Ocak'a bağlayan gece "Gece Metrosu" seferleri yapılacak.

Gece seferleri yapılan M1A Yenikapı-Atatürk Havalimanı, M1B Yenikapı-Kirazlı, M2 Yenikapı-Hacıosman, M4 Kadıköy-Tavşantepe, M5 Üsküdar-Çekmeköy, M6 Levent-Hisarüstü hatlarının yanı sıra normalde 00.00'da seferleri sona eren diğer tüm metro hatlarında sefer süresi de gece 02.00'ye kadar uzatıldı.

Yılbaşı gecesinden bir gün önce başlayarak takviye personel dahil toplam 3 bin 500 kişilik ekip güven ve huzuru sağlamak için görev alacak. Ekipler, tüm ulaşım aksları ile ve ilçe meydanlarına yakın alanlarda güvenlik hizmeti sunacak. İstanbul'un 39 ilçesindeki meydanlarda Yerinde Çözüm ekipleri de saat 01.00'e kadar devriyede olacak. 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sağlık Emekçilerine, Kartal Belediyesi’nden Gıda Desteği
Sağlık Emekçilerine, Kartal Belediyesi’nden Gıda Desteği
Korona Virüs İçin Mezar Yerleri Belirlendi
Korona Virüs İçin Mezar Yerleri Belirlendi