Kılıç ve Muhtarlar Online Olarak Toplandı

Maltepe’de muhtarlar online olarak belediye başkanı ile telekonferas yaptı.

Kılıç ve Muhtarlar Online Olarak Toplandı
Kılıç ve Muhtarlar Online Olarak Toplandı CEREN TOKER ceren@yaringazetesi.net

Maltepe ilçesinde görev yapan 18 mahalle muhtarı koronavirüs ile mücade konularını görüşmek için telekonferans yöntemi ile bir toplantı gerçekleştirdi. Görüşmeyi belediye başkanı Ali Kılıç yönetti. Özellikle ilçedeki salgın ile çalışmalar konusunda muhtarları bilgilendiren belediye başkanı daha sonra muhtarların mahallelerinden gelen talepleri dinleyerek not aldı.

Mahalle muhtarları salgında en çok ihtiyaç duyulan hizmetlerin başında gelen dezenfekte çalışmaları hususunda belediyenin verdiği hizmetleri konusunda teşekkürlerini iletti.Ayrıca muhtarlıklarla belediye arasında iletişimin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinden büyük bir memnuniyet duyduklarnı belirttiler.

Belediye başkanı toplantıda yaptığı konuşmada salgına karşı yapabileceklerinin sınırlı olduğunu belirterek ellerindeki tüm imkanları bu salgınla mücadele konusunda seferber ettiklerini ifade etti. Belediye ekiplerinin salgın başladığı günden itibaren ilçede hergün ilaçlama ve dezenfekte konularında çalışmalar yaptığını söyleyerek, özellikle sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü vatandaşlarında tüm ihtiyaçlarını gidererek yapılan alışverişleri kapılarına kadar bıraktılarını bildirdi. Ayrıca belediye başkanı İstanbul Valis, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe Kaymakamı ile sürekli irtibat halinde olduğunu söylerek gün ayrışma günü değil dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500