"Çocuğunuzu Polisle Korkutmayın"

Toplum Destekli Polislik ekipleri, çocuklarının karşılaşacağı tehlikelere karşı aileleri bilgilendirdi.

AYLİN GÖKDER aylingokder@yaringazetesi.net

Emniyet mensupları, “Çocuğunuz yaramazlık yaptığı zaman ‘seni polise veririm’ demeyin. Çünkü ileride çocuklar kötü bir olay yaşadıklarında veya bir sorunla karşılaştıklarında polise gitmiyor. Korkutmayın ki çocuklar polisin yanına rahatlıkla gelebilsin.” dedi.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince gençlerin suç ve suçtan korunmalarına yönelik ebeveynlerin bilgilendirilmesi amacıyla yürütülen çalışmalar kapsamında bir güvenlik semineri düzenlendi. Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleşen programa aileler yoğun ilgi gösterdi.

"TAKİP ETTİĞİNİZİ HİSSETTİRMEYİN"

Polisler, internet ile sosyal medyanın güvenli kullanımından yanlış arkadaş seçimine kadar çocukların dikkat etmesi gerektiği konularla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Görevliler, “Çocuklarımız odalarına çekilip bilgisayar başına oturuyorlar ancak onları orada internet diye büyük bir tehlike bekliyor olabilir. Ayağımızın altında kalabalık etmesinler diye çok büyük baştan savma yapıyoruz. Bunu yaparken çocuğumuzu büyük tehlikelere yönlendiriyoruz. İnternet, büyük bir suç deryası. Sizin bilmediğiniz sosyal içerikli çok tehlikeli oyun var. Eğer çocuklarınız internet kullanıyorsa kesinlikle ortak alanda kullansınlar. Sizin görebileceğiniz bir yerde interneti kullanmasını sağlayın. Çocuğunuzun sosyal medyasını gözetim altında tutun. Beğendiği sayfaları, takipçilerini inceleyin. Ama çocuğunuza onu takip ettiğinizi hissettirmeyin. Annem babam beni takip ediyor demesin.” İfadelerini kullandı.

 " ‘SENİ POLİSE VERİRİM’ DEMEYİN"

Görevli ekipler, ailelere “Önemli bir konu var. Çocuğunuzu kesinlikle polisle korkutmayın. Çocuğunuz yaramazlık yaptığı zaman ‘seni polise veririm’ demeyin. Polise saygı zoraki olabiliyor ama sevgi her zaman eksik kalıyor. İleride çocuklar kötü bir olay yaşadıklarında veya bir sorunla karşılaştıklarında polise gitmiyor. Korkutmayın ki çocuklar polisin yanına rahatlıkla gelebilsin.” açıklamasında bulundu.

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı