Ali Kılıç: Genel Başkanımız İle İlk Tapularımızı Dağıtacağız

Zümrütevler’de imar sorunu olan sitelerin yönetici ve sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerimizin imar planlarını çözdük ve 24’ünde de, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile ilk tapularımızı dağıtacağız." dedi.

Ali Kılıç: Genel Başkanımız İle İlk Tapularımızı Dağıtacağız
Ali Kılıç: Genel Başkanımız İle İlk Tapularımızı Dağıtacağız CEREN TOKER cerentoker@yaringazetesi.net

Belediye Başkanı Ali Kılıç, Zümrütevler’de imar sorunu olan sitelerin yönetici ve sakinleriyle bir araya geldi. Bir düğün salonunda düzenlenen ve Hukukçular, Palmiye, Kiptaş Seyrantepe, Narcity, Öziş Blokları, NishAdalar, Yeşiltepe, Elif ve Yeşil Belde gibi sitelerin yönetici ve sakinlerinin katıldığı toplantıda Zümrütevler Muhtarı Serkan Aslan ve birim müdürleri de hazır bulundu. Burada bir konuşma yapan Başkan Ali Kılıç, “5 yıl önce kentsel dönüşüm sorununu nasıl çözeceksiniz dediklerinde, elimden geleni yapacağım derken inanmayanlar olmuştu. Rabbime şükürler olsun ki 5 yıl içerisinde söz verdiğim Gülsuyu, Gülensu ve Başıbüyük mahallelerimizin imar planlarını çözdük ve 24’ünde de, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile ilk tapularımızı dağıtacağız.” dedi.

“SİTELERİN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİZ”

Kentsel dönüşümde 4 kriterlerinin olduğunu altını çizen Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “Örneğin bir müteahhit geldi, ona ruhsat vermek için 4 şartım olacak. Bunlardan ilki ve en önemlisi inşaatı bitirme sigortası, ikincisi yağmur suyu sistemi, üçüncüsü güneş enerjisi panelleri ve sonuncusu da evlerin altına otopark sistemi. Sözlerimi tutan birisi olarak bütün bunlarla birlikte Zümrütevler mahallemize de, iki müjde vermek istiyorum. İçerisinde kültür merkezi, spor salonları, kreş, belediye hizmet birimleri, aşevi ve toplantı ile sinema salonu olan bir yaşam merkezini, Maltepe’nin en kalabalık mahallesi olan Zümrütevler’e kazandıracağız. Ayrıca mahallemizde imar sorunu bulunan sitelerin sorunlarını da aynen 3 mahallemizde olduğu gibi bu dönem sizlerle toplantılar gerçekleştirerek çözeceğiz.”

İŞÇİLERİ ZİYARET ETTİ

Üreten Engelliler Merkezi, Küçükyalı Tıp Merkezi, ilçeye kazandırılan 62 şampiyonluk, evde sağlık ve bakım hizmeti, cenaze hizmetleri, halk kart gibi çalışmalardan da bahseden Kılıç, Cevizli’de yapılan Cumhuriyet Parkı’na baksetbol, voleybol sahaları, yürüyüş parkı, hayvanlar için yaşam köyü, amfitiyatro ve kadınlar için emek pazarı yapacaklarını söyledi. Mahalledeki bir tekstil atölyesini ziyaret ederek işçilerin sorunlarını dinleyen Kılıç, ayrıca Zümrütevler Mahallesi’nde Lozan mübadili Çiğdem Beydoğan, Çınar Mahallesi’nde de Trabzonlu Cem Özdemir ve ailesinin evine ziyaret gerçekleştirdi.

ali kilic maltepe tapu kilicdaroglu belediye baskani baskan adayi chp genel baskani sorun imar muteahhit insaat bitirme sigortasi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı