Şükrü Genç: Benden Başka Kimse Mülkiyet Sorununu Çözemez

Sarıyer Belediye Başkan ve başkan adayı Şükrü Genç, ‘kendi adına imar barışına başvurduğu iddiaları’nı yanıtladı.

Şükrü Genç: Benden Başka Kimse Mülkiyet Sorununu Çözemez
Şükrü Genç: Benden Başka Kimse Mülkiyet Sorununu Çözemez CEREN TOKER cerentoker@yaringazetesi.net

Vatandaşlara “imar barışına girmeyin” diye bir şey söylemediklerini ve şartlara göre değerlendirme yaptıklarını ifade eden Başkan Genç, “Sen sorunu ancak imar barışıyla çözebilirsin dediğimiz insanlar gibi bizim belediyemizin Bahçeköy’de kız yurdu olarak kullandığımız bina için müracaat ettik imar barışına.” dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında mahalle ziyaretlerine devam eden Şükrü Genç, Ferahevler Mahallesi’nde yaptığı toplantıda, ilçedeki mülkiyet sorunuyla ilgili çözümün yine kendisinde olduğunu söyledi. Geride kalan 10 yılda önemli bir mesafe kat ettiklerini ifade eden Başkan Genç, sosyal medyada çıkan “Şükrü Başkan imar barışına milleti sokmadı kendisi kullandı” iddialarını yalanladı. İmar barışıyla ilgili şartları ayrı ayrı değerlendirdiklerini belirten Genç, şartlara göre vatandaşlara yanıt verdiklerini söyledi.

BENDEN BAŞKA KİMSE MÜLKİYET SORUNUNU ÇÖZEMEZ

Mülkiyet ve tapu sorununu kendisinden başka kimsenin çözemeyeceğini söyleyen Genç, “Ben size 2009’da burada bir takım sözler verdim. Bu sözleri verirken de bir planlama yapacağız ve bu planlamayla bu problemlerin tamamını çözeceğiz dedim. Evelallah bu güne kadar hemen hemen tamamını çözdük. Bir şey kaldı mülkiyet ve tapu meselesi. Onu da benden başka kimse çözemez. Bu güne kadar 10 yıllık zaman içerisinde her türlü sıkıntıya girdik ama özellikle size, halkıma, sokaktaki insana hiç ihanet etmedim ve hiç de yalan söylemedim. Yalan makineleri çalışıyor. İmar barışıyla ilgili biz demişiz ki ‘İmar barışına girmeyin’. Hayır. Her sokakta, her caddede şartları değerlendirdik. Kimine dedik ki senin çözümün imar barışıyla, kimisine de dedik ki boşuna para verme bu bütünüyle çözülecek. Biz çıkan yasayı devletin bir kurumu olarak vatandaştan, yurttaştan, halktan yana kullanmak üzere yola çıktık. Esas amacımız, düşüncemiz, rüyamız da bu.” dedi.

BELEDİYEMİZİN BAHÇEKÖY KIZ YURDU BİNASI İÇİN MÜRACAAT ETTİK

Sosyal medyada çıkan iddiaları yalanlayan Genç, “‘Efendim bu Şükrü Başkan imar barışına milleti sokmadı kendisi kullandı’ diye bir ibare kullandılar. Evet, söylediğimiz gibi sen sorunu ancak imar barışıyla çözebilirsin dediğimiz insanlar gibi bizim belediyemizin Bahçeköy Kız Yurdu binası için müracaat ettik imar barışına. Belediyeye ait bir mülkün imzasını kimin atması lazım? Meclisin yetkilendirdiği, sizlerin yetki verdiğiniz belediye başkanının atması lazım. Bunu tutup oradan çevirip başka yönlere çekenlere de yazık.” şeklinde konuştu.

 

sariyer belediye baskan baskan adayi sukru genc mulkiyet tapu bahcekoy kiz yurdu secim iddia yalanlama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı