62 Yaşında İlk Kez Gelinlik Giydi

Belediye Başkanı Yazıcı, İlçe Kaymakamı Ali Akca ile birlikte Yaşlılar Haftası öncesinde Yaşlılar Merkezi’ni ziyaret etti. Merkezde kalan ve hayatında hiç gelinlik giymemiş olan 62 yaşındaki Beyhan Dikat ilk defa gelinlik giydi.

62 Yaşında İlk Kez Gelinlik Giydi
62 Yaşında İlk Kez Gelinlik Giydi  AYLİN GÖKDER aylingokder@yaringazetesi.net

Belediye Başkanı Yazıcı, İlçe Kaymakamı Ali Akca ile birlikte Yaşlılar Haftası öncesinde Yaşlılar Merkezi’ni ziyaret etti. Eşi Dr. Fatma Yazıcı’nın da eşlik ettiği Başkan Şadi Yazıcı, merkeze girdiğinde çocukların kendisi ve eşi için 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla hazırladıkları sürprizle karşılaştı. Hazırladıkları portreyi Başkan Yazıcı’ya hediye eden çocuklar, başkanla birlikte fotoğraf çektirdi. 


Programda ayrıca, merkezde kalan ve hayatında hiç gelinlik giyme imkanı bulamamış olan 62 yaşındaki Beyhan Dikat,  gelinlik giyerek eşi Süleyman Dikat ile birlikte, müzik eşliğinde salona girdi. Çifti tebrik eden Dr. Şadi Yazıcı, “Bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Allah mesut ve bahtiyar etsin. Tabi her gelinin rüyası bu. Mutlaka bir gelinlik giymek gerekiyor. Ben öncelikle Tıp Bayramı’mızı kutlayan çocuklara, Anne - Çocuk Eğitim Merkezi’mizin değerli öğretmenlerine ve bugün burada bizleri yalnız bırakmayan çok değerli kaymakamımıza ve kıymetli eşleri hanımefendiye, özellikle de siz değerli büyüklerimiz, değerli ağabeylerimize, ablalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu. 


 
Kaymakam Akça ise şunları söyledi: “Buraya geldiğimizde iki sürprizle karşılaştık. 14 Mart Tıp Bayramı vesilesiyle tüm doktorlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyorum. Bu mekana geldiğimizde genç doktorlarımız ve genç hemşirelerimiz bizi karşıladı. Onlara mutlu yarınlar diliyorum. İnşallah anne ve babalarının göz bebeği olacaklardır. Sağlık ordumuzda yer alıp bizlere, sizlere sağlık alanında hizmet sunacaklardır. Mutlu bir evlilik için de olmazsa olmaz bazı ilkeler vardır. Öncelikle sevgi ki, aralarındaki sevginin ömür boyu sürmesini diliyorum. Sevgiden çok daha önemlisi saygı. Hayatın zorluklarına karşı gösterecekleri sorumluluk duygusu ve evliliğin olmazsa olmazı sadakat. Bu ilkeleri hep hatırlamaları dileğiyle kendilerine mutlu bir evlilik diliyorum.” 


 
Programla ilgili  Yazıcı şu şekilde konuştu: “Biz bugün özellikle 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla buradayız. Anne - Çocuk Eğitim Merkezlerimizdeki çocuklarımızın Yaşlılar Merkezimizde bize ziyaretleri de çok anlamlı bir şey. Bizim Tıp Bayramı’mızı kutladılar. 18 - 24 Mart arasındaki Yaşlılara Hürmet haftamızın da çok önemli bir hafta olduğunu düşünüyoruz. Onu da birlikte bütün değerli büyüklerimizle, yaşlılar demek istemiyorum, kutlamış olduk. Bir de daha önce gelinlik giyemeden evlenmiş olan bir çiftimizin bugün gelinlik giyerek, düğün merasimlerini yaptık. Ben çok teşekkür ediyorum, büyüklerimizden çok faydalanıyoruz. Onların bilgi, beceri ve tecrübelerinden faydalanıyoruz. Onlarla birlikte bu Yaşlılar Merkezi’nde bulunmaktan mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum. Büyüklerimiz ve geleceğimiz olan gençleri buluşturduğumuz bu tür ortamlara çok ihtiyacımız var toplum olarak. Emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum.” 

 

tuzla tip bayrami 14 mart belediye yaslilar merkezi gelinlik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı