Hrant Dink Davasında Tahliye

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada tutuklu sanıklardan eski yarbay Muharrem Demirkale ile Ercan Gün hakkında tahliye kararı verildi. Mahkeme, dönemin İstanbul Valisi eski İçişleri Bakanı Muammer Güler’in tanık olarak dinlenilmesini kararlaştırdı.

Hrant Dink Davasında Tahliye
Hrant Dink Davasında Tahliye AYLİN GÖKDER aylingokder@yaringazetesi.net

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada 85 sanığın yargılanmasına devam edildi. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde üç gündür görülmeye devam edilen davada mahkeme ara kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti ara kararda davaya ilişkin bir sonraki celsede dönemin İstanbul Valisi ve eski İçişleri Bakanı Muammer Güler ile dönemin vali yardımcısı Ergün Güngör, dönemin MİT İstanbul Bölge Başkanı Hüseyin Kubilay Günay, MİT İstanbul Bölge Başkan Yardımcısı Özel Yılmaz ve MİT görevlisi Handan Selçuk’un tanık olarak dinlenilmesini hükmetti. Duruşma, dinlenilmeyen tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi için ertelendi.

İKİ SANIĞA TAHLİYE KARARI

Mahkeme, tutuklu sanıklar Ali Fuat Yılmazer ve Ramazan Akyürek’in tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklardan eski yarbay Muharrem Demirkale ile gazeteci Ercan Gün hakkında olağan tutukluluk süresinin tamamlanmış olması ve tutukluluk süresinin uzatılmasında zorunlu bir hal bulunmaması nedeniyle yurt dışına çıkış yasağı şartıyla tahliye kararı verdi.  Mahkemenin tahliye kararına rağmen başka suçtan tutuklu bulunan iki sanık da cezaevinden çıkamayacak.

hrant dink tahliye karar mahkeme agos gazetesi genel yayin yonetmeni hrant dink davasi tutuklu ali fuat yilmazer ramazan akyurek muharrem demirkale ercan gun sanik cinayet
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı