Kırmızı Işıkta Hızla Çarptı, İlk Duruşmada Serbest Bırakıldı

Batuhan Öztürk isimli sosyal medya kullanıcısı, kırmızı ışıkta aşırı hızla ağabeyi Süleyman Öztürk'e çarparak ölümüne neden olduğu belirtilen Iraklı İrfan Jasim Wali Wali adlı şahsın ilk duruşmada serbest kalmasına sosyal medya üzerinden isyan etti.

Kırmızı Işıkta Hızla Çarptı, İlk Duruşmada Serbest Bırakıldı
Kırmızı Işıkta Hızla Çarptı, İlk Duruşmada Serbest Bırakıldı AYLİN GÖKDER aylingokder@yaringazetesi.net

Batuhan Öztürk isimli sosyal medya kullanıcısı, ağabeyi Süleyman Öztürk'ün ölümüne neden olduğu belirtilen Iraklı İrfan Jasim Wali Wali adlı şahsın ilk duruşmada serbest bırakılmasına sosyal medya üzerinden  isyan etti.

İddiaya göre Süleyman Öztürk'e kırmızı ışıkta aşırı hızla çarpan ve Öztürk’ün ölümüne neden olan şahsın serbest kalmasına tepki gösteren Batuhan Öztürk, sosyal medyadan olayın güvenlik kamera görüntülerini paylaştı. Görüntülerde aracın Süleyman Öztürk’e çarptığı o anlar görülüyor. Sosyal medyadan olayı öğrenen çok sayıda vatandaş ise yaşananlara tepki gösterdi. Sosyal medyadan yapılan paylaşımlarda birçok kullanıcı şahsın tutuklanması gerektiğini belirtti.

“BENİ ÇIKARTMAK İÇİN BEKLEYEN KAÇ AVUKAT VAR BİLİYOR MUSUNUZ?” DEMİŞ”

Sürücünün serbest bırakılmasına tepki gösteren ve tutuklanmasını isteyen Batuhan Öztürk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda "27 Aralık 2018 tarihinde Iraklı İrfan Jasim Wali Wali aşırı hızlı kullandığı Range Rover araç ile kırmızı ışıkta geçerek ağabeyime çarptı. Ağabeyim 40 metre savrularak hayatını kaybetti. Ağabeyimin katilini bugün ilk duruşmada serbest bıraktılar. Olay günü Emniyetteki ilk ifadesinde babamın karşısında bacak bacak üstüne atıp telefonuyla oynamış ve hiçbir pişmanlık emaresi göstermemiş. Polisin “Bu ne rahatlık” uyarısına “Beni çıkartmak için bekleyen kaç avukat var biliyor musunuz?” demiş.” ifadelerini kullandı.

“40 KİŞİ BANA VE AİLEME SALDIRDILAR”

Paylaşımının devamında Öztürk "Bugün duruşma çıkışında ağabeyimin katilinin beraberindeki 40 kişi bana ve aileme saldırdılar. Annem ve ablam saldırgan grubun arasında kaldı. Benim yakama yapıştılar, babama ise ‘yumruk’ attılar. Ağabeyim, 30 yaşında bu insan müsveddesi tarafından öldürülmüşken, bugün mahkeme tarafından salıverilmesini ne ben ne de ailem kabul edemiyoruz. Bu yüzden buradan sesimizi duyurmak istedik. Lütfen sesimizi duyurmamıza yardımcı olun" ifadeleriyle sosyal medya kullanıcılarından destek istedi.

Öztürk'ün sosyal medya hesabından paylaştığı, kaza anında kaydedilen kamera görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

İşte Öztürk'ün attığı tweetler:

cinayet batuhan ozturk suleyman ozturk irakli irfan jasim wali wali sosyal medya trafik kazasi kirmizi isikta gecti serbest birakildi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
6. Kattan Düşen Bebek Yoğun Bakımda
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı
Tır İle Kamyonet Çarpıştı: Üç Yaralı